Rzym w lutym

3 dni na zimowy wyjazd do stolicy Włoch Rzym był pierwszym z naszych budżetowych zagranicznych wyjazdów. Planowanie rozpoczeliśmy już w grudniu po sprawdzeniu najtańszych destynacji. Odwiedziliśmy Rzym w lutym – zauroczyła nas nie tylko ceną ale też pogodą, która po chłodnej zimie była dla nas jednym z ważniejszych punktów na naszej wyjazdowej checkliscie. Jako, że… Czytaj więcej »

Malta w lutym

Gdy zima robi się zbyt długa czas się pakować i uciekać w bardziej przyjazne klimaty. W tym roku postanowiliśmy wybrać się na wyspę Morza Śródziemnego – Maltę, która przywitała nas kwitnąco! Loty na Maltę Sam lot w obie strony w lutym i styczniu można upolować w cenie ok. 150 zł od osoby. Z powodu wprowadzenia… Czytaj więcej »

Sławkowski Szczyt – porażka.

Piątkowy wieczór to idealna pora na wskoczenie w dresik, piwko i przeglądanie leżących na dysku zdjęć z różnych wycieczek. A to przywołuje różne wspomnienia i dzisiaj podzielę się jednym z wyprawy w Tatry słowackie. Urlop na Słowacji postanowiliśmy rozpocząć szlakiem na Sławkowski Szczyt, który uważany jest za raczej łatwy. Start znajdował się niedaleko miejsca, w… Czytaj więcej »

Śnieżka po czesku

Dziś prezentujemy szlak, który zapadł nam w pamięci ze względu na piękne widoki i świetne towarzystwo! Dzieliliśmy się już szczegółami organizacyjnymi z naszej studenckiej majówki i pięknym szlakiem do Łabskiej Budy. Oto kolejne wspomnienie z tej wyprawy – wejście na Śnieżkę z miasta Pec pod Sněžkou. Jednym z założeń podczas planowania naszych wypadów na szlak… Czytaj więcej »

Skalne Miasto Adrspach – Pomysł na weekend

Skalne Miasto Adrspach (Adršpašské skalní město) to malowniczy skalny labirynt położony w Czechach, będący częścią Gór Stołowych. Poprzerastane mchem skały wznoszą się ku niebu nawet na ponad sto metrów, a całość okala piękny las – wszystko jest częścią największego w Czechach rezerwatu przyrody. Miejsce cieszy się nieustającą popularnością nie tylko wśród turystów spacerujących. Skalne Miasto… Czytaj więcej »

Sudety – majówka w górach

Przedstawiamy plan na aktywne spędzenie majówki ze znajomymi, który nie zamorduje Waszego budżetu. Góry to naszym zdaniem najlepsze miejsce na wypad z przyjaciółmi – nic tak nie cieszy jak piwko na wspólnie zdobytym szczycie! Co roku zastanawiamy się jak dobrze wykorzystać czas urlopu około majowego z przyjaciółmi. Kilka lat temu mięliśmy okazję spędzić majówkę na… Czytaj więcej »

Majówka w Dolinie Łaby

Wypad do Karkonoszy to zawsze dobry pomysł na przedłużony weekend. My przemierzaliśmy szlaki przy okazji majówki, którą spędzaliśmy ze znajomymi. Prezentujemy najpiękniejszą trasę, którą udało nam się zrobić, prowadzącą wzdłuż rzeki Łaby, przez Łabską Budę, aż do samego Harrachova. Kolor szlaku: niebieski, pod koniec żółty.Długość: 20 kmCzas przejścia: 6 hPoziom trudności: łatwy. Rozwijając myśl: duża… Czytaj więcej »

Valletta – złota stolica

Nasz pierwszy dzień na Malcie chcieliśmy spędzić na spokojnie, więc zaplanowaliśmy zwiedzanie położonej niedaleko Valletty. Na miejsce dotarliśmy po ok. 20 minutach jadąc autobusem z Marsaskali, gdzie znajdował się nasz hotel. Ostatni przystanek to dworzec autobusowy znajduje się tuż pod Fontanną Trytona i bramą do miasta. Dojedziecie tam z każdej części wyspy i prawdopodobnie spędzicie… Czytaj więcej »