Sudety – majówka w górach

Przedstawiamy plan na aktywne spędzenie majówki ze znajomymi, który nie zamorduje Waszego budżetu. Góry to naszym zdaniem najlepsze miejsce na wypad z przyjaciółmi – nic tak nie cieszy jak piwko na wspólnie zdobytym szczycie! Co roku zastanawiamy się jak dobrze wykorzystać czas urlopu około majowego z przyjaciółmi. Kilka lat temu mięliśmy okazję spędzić majówkę na… Czytaj więcej »

Majówka w Dolinie Łaby

Wypad do Karkonoszy to zawsze dobry pomysł na przedłużony weekend. My przemierzaliśmy szlaki przy okazji majówki, którą spędzaliśmy ze znajomymi. Prezentujemy najpiękniejszą trasę, którą udało nam się zrobić, prowadzącą wzdłuż rzeki Łaby, przez Łabską Budę, aż do samego Harrachova. Kolor szlaku: niebieski, pod koniec żółty.Długość: 20 kmCzas przejścia: 6 hPoziom trudności: łatwy. Rozwijając myśl: duża… Czytaj więcej »

Valletta – złota stolica

Nasz pierwszy dzień na Malcie chcieliśmy spędzić na spokojnie, więc zaplanowaliśmy zwiedzanie położonej niedaleko Valletty. Na miejsce dotarliśmy po ok. 20 minutach jadąc autobusem z Marsaskali, gdzie znajdował się nasz hotel. Ostatni przystanek to dworzec autobusowy znajduje się tuż pod Fontanną Trytona i bramą do miasta. Dojedziecie tam z każdej części wyspy i prawdopodobnie spędzicie… Czytaj więcej »

Rzym

3 dni na zimowy wyjazd do stolicy Włoch Rzym był pierwszym z naszych budżetowych zagranicznych wyjazdów. Planowanie rozpoczeliśmy już w grudniu po sprawdzeniu najtańszych destynacji. Stolica Włoch zauroczyła nas nie tylko ceną ale też pogodą, która po chłodnej zimie była dla nas jednym z ważniejszych punktów na naszej wyjazdowej checkliscie. Jako, że miał to być… Czytaj więcej »