Weekend w Karkonoszach

Wyjazd w góry to dla mnie zawsze wymarzony, idealny prezent. W tym roku wybraliśmy się w Karkonosze na krótki spacer po schroniskach. Odwiedziliśmy sławną Samotnię i świetnie zlokalizowane Schronisko PTTK Odrodzenie. Dziś prezentujemy nasz pomysł na wycieczkę w góry. Plany vs. rzeczywistość Założenia były takie, że przyjeżdżamy do Karpacza o w miarę racjonalnej godzinie, aby… Czytaj więcej »

Biskupin – wehikuł czasu

Biskupin to miejsce, które każdy w życiu zobaczyć powinien. Prawdopodobnie już byliście tu przy okazji wycieczek szkolnych, jechaliście kolejką, kucykiem albo wyruszyliście w rejs Diabłem Weneckim. Jeśli to miejsce nadal wisi na Waszej check liście, nie zwlekajcie. Tej zimy miałam okazję uczestniczyć w plenerze, gdzie artyści razem z archeologami dzielili się doświadczeniami, wiedzą i winem.… Czytaj więcej »

Tatry po cichu

Tatry snują się za mną od czasu naszej ostatniej zimowej wizyty, podczas ktorej absolutnie się w nich zakochałam. Postanowiłam sobie wtedy, że regularnie będę odwiedzać to miejsce, zdobywać nowe szczyty i szlajać się kolejnymi szlakami. Uwielbiam te krajobrazy, bo za każdym razem można dostrzec w nich inne cuda. To niesamowity spektakl, który chciałabym podziwiać choć… Czytaj więcej »

Kościeliski spokój

Ostatniego dnia naszej wycieczki w górach postawiliśmy na odpoczynek. Spokojne spacery dają możliwość zobaczenia rzeczy, których nie jesteśmy w stanie wyłapać gdy ogranicza nas czas. Bez celu bywa nawet piękniej! Trzeba umieć zwolnić, wyluzować – przestać się spieszyć. Pogodzić się z tym, że czasem nie jesteśmy w stanie wpłynąć na bieg wydarzeń. Trudno. Bierzmy to… Czytaj więcej »