Spływ kajakowy – rzeka Piława

Jak zorganizować spływ kajakowy? Prosta sprawa – zapraszamy na relację z naszego weekendowego spływania rzeką Piławą i kilka przydatnych informacji.

Spływ kajakowy w okolicy Piły: Szwecja – Zabrodzie.

Kajaki to recepta na idealny weekend, zwłaszcza jeśli za oknem robi się cieplutko. Niedawno mieliśmy okazję spływać rzeką Piławą razem ze znajomymi – było rewelacyjnie, więc wróciliśmy z setką zdjęć i gotowym planem wycieczki dla każdej ekipy. Trasa była raczej łatwa i każdy, kto podniesie wiosła bez trudu dopłynie do miejsca docelowego.

Jeśli wybieracie się na spływ kajakowy na cały weekend ta propozycja będzie idealna. Polecamy szczególnie grupom znajomych i rodzinkom. W planie kajaki, grill w zadaszonej wiacie, a nawet łowienie ryb dla fanów wędkarstwa.

  • Rzeka: Piława
  • Długość trasy: ok. 15 km
  • Start: Szwecja, obok mostu – miejsce specjalnie przystosowane na spływy. Łatwo zwodować kajak nie mocząc obuwia już na starcie.
  • Meta: Agroturystyka w Zabrodziu – spływ kajakowy kończymy w miejscu noclegu.
  • Nasz czas: ok. 6h – miliśmy dużo postojów i momentów gdy niosła nas rzeka.

Cała przygoda rozpoczyna się już na etapie organizowania grupy ludzi, którzy nie wymiękną gdy zmieni się prognoza pogody – czym rewelacyjnie zajął się nasz kolega (pozdro Barti!). Jeśli ustalimy już ile kajaków będzie nam potrzebne kontaktujemy się z pobliskimi wypożyczalniami, których w okolicy Piły i Wałcza jest sporo. Poniżej znajdziecie konkretne informacje. W wypożyczalniach mogą zaproponować Wam trasy lub zorganizować taki spływ jeśli nie czujecie się na siłach. Propozycja zorganizowana przez Bartka jest na tyle łatwa, że nie trzeba być wilkami morskimi, aby dopłynąć z radością z punktu A do punktu B. Jeżeli z niej skorzystacie pamiętajcie, że najbardziej opłacalne jest jeśli kierowcy odwożą pasażerów i bagaż na miejsce rozpoczęcia spływu, a sami jadą na miejsce noclegu, skąd zabiera ich transport z kajakami. Jeśli potrzebujecie transportu wszystkich spływających na miejsce wodowania cena wzrośnie.

Rzeka Piława jest bardzo przyjemna, a zwalone drzewa tylko urozmaicają podróż. Na trasie napotkamy jedną niezbyt uciążliwą przenoskę – zwłaszcza jeśli ktoś inny niesie twój kajak 🙂

Koszty spływu kajakowego
– wypożyczenie 7 kajaków Vista: 280 zł
– transport kajaków i do 8 osób z Zabrodzia do Szwecji: 150 zł
– transport kajaków z Zabrodzia: 60 zł
Razem: 490 zł

Nasz nocleg:
https://www.agroska.pl/
Wynajem kajaków:
http://kajaczki.com/