Pomysł na weekend: Skalne Miasto Adrspach

Adršpašské skalní město to malowniczy skalny labirynt położony w Czechach, będący częścią Gór Stołowych. Miejsce cieszy się nieustającą popularnością nie tylko wśród turystów spacerujących. Skalne Miasto jest nie lada gratką dla wspinaczy z całego świata. Dlatego przestrzegamy osoby kochające samotne wędrówki: główny szklak prowadzący od parkingu Adrspach do jeziora jest najlepiej dostępny i bywa bardzo zatłoczony. Warto wyruszyć z samego rana lub wybrać się na spacer nie tylko najpopularniejszą trasą.

My odwiedziliśmy to miejsce przy okazji studenckiej majówki spędzanej w Harachovie. Szukaliśmy urozmaicenia dla typowych wycieczek po górskich szlakach. Taki spacer zapewnił nam maksimum doznań wizualnych przy minimalnym wysiłku. Zdobyć Skalne Miasto wybraliśmy się autami, ale istnieje także możliwość jechania pociągiem, busem, a nawet (dla odważnych) spacerem np. z Chełmska Śląskiego. W okolicy Sudetów na pewno znajdziecie sporo miejsc oferujących wycieczki busem do Skalnego Miasta.

Po przyjeździe na miejsce zaparkowaliśmy przy znajdującym się obok wejścia dużym parkingu i ruszyliśmy na spacer. Ilość ludzi była na prawdę przytłaczająca, ale miejsce jest warte odstania w tłumach. Głównym szlakiem dotarliśmy do jeziorka, gdzie odbywają się krótkie rejsy opatrzone wymyśloną, zabawną opowieścią czeskich przewodników. Może to oklepana atrakcja, ale nam się podobało – zwłaszcza w obiektywie. Po zakończeniu rejsu trochę się rozproszyliśmy w tłumie. Niestety na miejscu nie ma zasięgu… także każdy poszedł w swoją stronę. Znaleźliśmy się dopiero w Harachovie.

Adrspach – Skalne Miasto

Bilety możecie kupić online na stronie Agencji Turystycznej Sudet

  • bilet wstępu normalny  – 21 zł
  • bilet wstępu normalny + łódka  – 30 zł
  • bilet wstępu ulgowy – 12 zł (studenci, dzieci 6+)
  • rejs łódką – 9 zł

Wejścia otwarte są w konkretnych godzinach:

  • zimą od 09:30 do 15:30,
  • jesienią i wiosną od 09:00 do 17:00,
  • latem od 08:00 do 18:00.